Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Juvit C 100mg/ml, krople dla dzieci od 28 dnia życia, 40ml
search
  • Juvit C 100mg/ml, krople dla dzieci od 28 dnia życia, 40ml

Juvit C 100mg/ml, krople dla dzieci od 28 dnia życia, 40ml

18,99 zł
Hasco
2
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

  Darmowa dostawa

już od 69 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Juvit C to lek uzupełniający niedobory witaminy C w organiźmie.

Wskazania
Leczenie stanów niedoboru witaminy C i profilaktyka chorób wywołanych niedoborem witaminy C, przede wszystkim szkorbutu i jego wstępnych objawów, choroby Moellera-Barlowa, w okresie rekonwalescencji, przy stosowaniu diety ubogiej w witaminę C, zwłaszcza u niemowląt karmionych sztucznie. Preparat szczególnie zalecany dla dzieci.

Skład
1ml leku zawiera substancje czynną: 100mg Acidum ascorbicum (kwas askorbowy, witamina C) oraz substancje pomocnicze: glicerol, woda oczyszczona.

Działanie
Witamina C  pełni ważną rolę w procesach oksydoredukcyjnych zachodzących w organizmie. Jest niezbędna do tworzenia kolagenu, elastyny i substancji międzykomórkowej, a tym samym do prawidłowego rozwoju chrząstki, kości, zębów, gojenia ran, zwiększa elastyczność naczyń włosowatych. Wywiera stymulujący wpływ na procesy odpornościowe organizmu (bierze udział w wytwarzaniu immunoglobulin i interferonu) oraz ułatwia wchłanianie żelaza w jelitach. Jest niezbędna do syntezy steroidów nadnerczy, katecholamin, insuliny oraz bierze udział w przemianie aminokwasów aromatycznych i metabolizmie tyroksyny.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta i małe dzieci (od 28 dnia życia do końca 24 miesiąca życia.): 5-8 kropli raz na dobę dodane do pokarmu lub napoju. Dzieci (3 - 11 roku życia.): 10 kropli raz na dobę. Dorośli i młodzież od 12 roku życia: 15-20 kropli raz na dobę. Przy większym zapotrzebowaniu i w niedoborach dawkę można podwoić i przyjmować 2 razy na dobę.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie podawać dużych dawek dzieciom z nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990432219
BLOZ_07 6719101
Hasco

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek zostało założone w 1984 roku przez doktora Stanisława Hana. W pierwszych latach działalności firma zajmowała się głównie produkcją kosmetyków, jednak w późniejszym czasie portfolio jej produktów wzbogaciło się o produkty lecznicze, a także środki wykorzystywane do odkażania ran. Rozszerzając swoją działalność Hasco uzyskało w 1999 roku międzynarodowy certyfikat GMP dzięki czemu mogło rozpocząć dystrybucję i sprzedaż swoich produktów także poza granicami naszego kraju m.in. na rynkach Bliskiego Wschodu oraz Europy Zachodniej. Obecnie w ofercie polskiego producenta znajduje się około 400 różnych wyrobów.

6719101
2 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy
Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Uwaga: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Uwaga: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

 Opinie (0) - Brak moderacji opinii  


Ten produkt nie ma jeszcze żadnych opinii.

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.