Skinoren 200mg/g, krem, 30g
search
  • Skinoren 200mg/g, krem, 30g

Skinoren 200mg/g, krem, 30g

55,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

  Tylko teraz darmowa dostawa

już od 39 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Skinoren, stosowany regularnie, leczy trądzik osób dorosłych. Dzięki formule o wielokierunkowym działaniu Skinoren walczy ze zmianami zapalnymi, zaskórnikami, przebarwieniami oraz działa przeciwbakteryjnie. Sprawia, że możesz cieszyć się zdrową i piękną skórą każdego dnia.

Wskazania

Leczenie trądziku pospolitego (Acne vulgaris) i przebarwień (chloasma, melasma).; dla dzieci i młodzieży w wieku od 12. do 18. lat i osób dorosłych.

Skład
1g kremu zawiera substancję czynną: 200mg kwasu azelainowego. Pozostałe składniki to: kwas benzoesowy makrogologlicerydów stearyniany, mieszanina nono-, di- i triglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych, cetearylu oktanonian, glikol propylenowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Działanie
Kwas azelainowy hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes, uważanych za istotne w patogenezie trądziku pospolitego. Zmniejsza frakcję wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry. Hamuje rozrost keratynocytów i normalizuje ich końcowe różnicowanie, przyspiesza zmniejszanie liczby zaskórników. Hamuje również wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych melanocytów.

Dawkowanie
krem stosować wyłącznie na skórę. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć (można użyć łagodnego preparatu do oczyszczania skóry). O ile lekarz nie zaleci inaczej, nanosić cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca 2 razy na dobę - rano i wieczorem. Krem należy delikatnie wetrzeć. Pasek wyciśniętego z tubki kremu o długości 2,5cm (ok. 0,5g) całkowicie wystarczy na skórę twarzy. Po nałożeniu należy umyć ręce.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, jeśli nie zalecił tego lekarz. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania u dzieci poniżej 12. lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990333813
BLOZ_07 3181201
LEO Pharma
3181201

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.