Opis Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin. Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe. Wskazania Bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.
Skład 1 czopek zawiera substancję czynną:paracetamol 125 mg i substancję pomocniczą:tłuszcz stały (Witepsol S58)
Działanie Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe
Dawkowanie Doodbytniczo. Dorośli: 500 mg jednorazowo, maksymalna dawka dobowa w leczeniu krótkotrwałym wynosi 4 g, a długotrwałego 2,6 g. Dzieci: jednorazowo 10-15 mg/kg masy ciała lub dawki jednorazowe: 3 miesiące - 1 rok: 80 mg, 2-3 lata: 125 mg, 4-6 lat: 125-250 mg, 7-8 lat: 250 mg, 9-10 lat: 250-500 mg, 11-12 lat: 500 mg; w razie potrzeby dawkę powtarzać co 4 h, ale nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Nie stosować: przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci; w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni oraz w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat powinno być zalecone przez lekarza.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Choroba alkoholowa.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Uwaga: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Uwaga: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.