Ibum dla dzieci ,125mg, czopki, 10 sztuk
search
  • Ibum dla dzieci ,125mg, czopki, 10 sztuk

Ibum dla dzieci ,125mg, czopki, 10 sztuk

17,39 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

  Tylko teraz darmowa dostawa

już od 19 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Ibum dla dzieci to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

Wskazania
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych); bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich; bóle pooperacyjne; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Dla dzieci od 2 roku życia.

Skład
1 czopek zawiera substancję czynną: 125mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: Witepsol S58.

Działanie
Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Dawkowanie
Doodbytniczo; dzieci o masie ciała 12,5-17kg (2-4. lata): dawka początkowa: 1 czopek. W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6-8 godzinach. Nie stosować więcej niż 3 czopki na dobę. Dzieci o masie ciała 17-20,5kg (4-6. lat): dawka początkowa: 1 czopek. W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosować więcej niż 4 czopki na dobę. Lek należy podawać w odstępach co najmniej 6 godzinnych. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Występujące w przeszłości objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy oskrzelowej - po kwasie acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. III trymestr ciąży. Krwawienia naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienia. Zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna. Zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu (takie jak małopłytkowość). Nie stosować u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909991012984
BLOZ_07 6799781
6799781

Opis

Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.