• Nowy
search

Gripex Hot ZATOKI

32,00 zł
USP Zdrowie
Ilość
Obecnie brak na stanie

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa

już od 69 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Saszetki Gripex Hot Zatoki to lek o kompleksowym działaniu podczas przeziębienia, grypy czy stanów grypopodobnych, a także w zapaleniu zatok obocznych nosa.

Lek zawiera 4 substancje aktywne: paracetamol, pseudoefedrynę, dekstrometorfan i chlorfeneaminę, więc Gripex Hot Zatoki działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, udrożnia przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

Wskazania: 

Gripex Hot Zatoki zawiera 3 substancje o uzupełniającym się działaniu. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, a chlorofenamina łagodzi kichanie.

Skład: 

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorpbani hydrobromidum), chlorofenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas).

1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku, 20 mg dekstrometorfanu bromowodorku oraz 4 mg chlorofenaminy maleinianu.

Substancje pomocnicze to: kwas askorbowy, kwas cytrynowy bezwodny, aromat cytrynowy, powidon, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, sacharoza, tytanu dwutlenek, wapnia fosforan, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie: 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.
Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami.

Zalecana dawka to Gripexu Hot Zatoki dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia to 1 saszetka. W razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 godzin.

Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki dziennie. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania: 

Kiedy nie stosować leku Gripex Hot Zatoki:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość (obniżona liczba czerwonych krwinek),
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie inne leki zawierające paracetamol, dekstrometorfan, pseudoefedrynę lub chlorofenaminę,
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki hamujące białko (enzym) zwany monoaminooksydazą (tzw. inhibitory MAO), takie jak np. fenelzyna, izokarboksazyd, selegilina, moklobemid. Nie należy stosować leku przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania leków zawierających inhibitory monoaminooksydazy.
  • u dzieci do lat 12, bez zalecenia lekarza,
  • w ciąży i w okresie karmienia piersią,
  • jeśli u pacjenta występuje kaszel z dużą ilością wydzieliny,
  • jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba niedokrwienna serca,
  • jeśli u pacjenta występuje mukowiscydoza (wrodzona, genetyczna choroba objawiająca się m.in. skłonnością do zapalenia oskrzeli i płuc).

Działania niepożądane: 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (występuje u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju, pobudzenie psychomotoryczne, nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia, reakcje alergiczne.

Bardzo rzadko (występuje rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): agranulocytoza (niedobór krwinek białych), trombocytopenia (niedobór płytek krwi), neutropenia (niedobór krwinek białych).

Ponadto lek Gripex Hot Zatoki może spowodować:

  • zaburzenia rytmu serca,
  • spłycenie oddechu,
  • wysypkę, świąd,
  • zmiany ciśnienia tętniczego,
  • objawy ze strony wątroby o różnym nasileniu od nieistotnego klinicznie podwyższenia enzymów wątrobowych aż do uszkodzenia. Działanie szkodliwe na wątrobę jest większe w przypadkach niedożywienia, alkoholizmu oraz obecności innych chorób, a także podczas jednoczesnego przyjmowania niektórych leków.

Niektóre objawy (np. nudności, wymioty, senność, zawroty głowy, spłycenie oddechu) mogą występować częściej i w większym nasileniu u pacjentów unieruchomionych.

Ostrzeżenia: 

Lek zawiera 15 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków: 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 

Nie należy stosować leku Gripex Hot Zatoki z innymi lekami zawierającymi paracetamol, pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy), dekstrometorfan i (lub) chlorofenaminę lub inne leki przeciwhistaminowe  (leki przeciwuczuleniowe). 

Stosowanie leku z jedzeniem: 

Pokarm może opóźniać wchłanianie paracetamolu.

Ciąża: 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku Gripex Hot Zatoki w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane.

USP Zdrowie

Międzynarodowe przedsiębiorstwo USP to jeden z bezsprzecznych liderów na rynku leków bez recepty (OTC) w Polsce. Firma jest znana z produkcji i sprzedaży popularnych leków o działaniu przeciwbólowym - Apap oraz Ibuprofen. USP Zdrowie jest także twórcą marek Stoperan, Xenna, Gripex oraz Verdin. Producent zatrudnia około 800 specjalistom wytwarzając rocznie ponad 100 mln opakowań leków. Firma posiada swoje biura w Polsce, na Litwie, Ukrainie, Bułgarii czy w Stanach Zjednoczonych, a jej główna wytwórnia US Pharmacia znajduje się we Wrocławiu. Główną ideą przyświecającą pracownikom USP Zdrowie jest postawienie człowieka, jego zdrowia i potrzeb w centrum działań. 

3311423

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.