Slide thumbnail
Solvetusan, 60 mg/10ml, syrop, 150ml
search
  • Solvetusan, 60 mg/10ml, syrop, 150ml

Solvetusan, 60 mg/10ml, syrop, 150ml, AFLOFARM

19,90 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa już od 49 PLN!

Dostawa leków od 149 PLN.

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Lek Solvetusan w postaci syropu stosuje się w suchym, nieproduktywnym kaszlu u dzieci powyżej 2 roku życia i dorosłych. Jest to pierwszy w Polsce odpowiednik znanego syropu z Levodropropizyną.

Wskazania
Objawowe leczenie kaszlu (suchego).

Skład
10ml syropu zawiera substancję czynną: 60 mg/10 ml lewodropropizyny. Pozostałe składniki: sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, aromat wiśniowy (octan etylu, octan izoamylu, benzaldehyd, alkohol beznylowy, eugenol, wanilina, etanol, glikol propylenowy), sodu wodorotlenek, roztwór 32%, woda oczyszczona.

Działanie
Lek o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli

Dawkowanie
Doustnie. Dzieci w wieku powyżej 2 lat - 10-20 kg: 3 ml syropu 3 razy na dobę; 21-30 kg: 5 ml syropu 3 razy na dobę. Dorośli: 10 ml syropu do 3 razy na dobę. Lek stosować 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 h. Maksymalny czas trwania leczenia bez konsultacji lekarskiej wynosi 7 dni. W przypadku, gdy kaszel nie ustępuje po 7 dniach stosowania leku, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Należy zażywać między posiłkami.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować leku u osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek). Ciąża i okres karmienia piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909991402631
BLOZ_07 3600241
3600241
23 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy
Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.