Pirolam, 10 mg/ml, roztwór na skórę, 30 ml
search
  • Pirolam, 10 mg/ml, roztwór na skórę, 30 ml

Pirolam, 10 mg/ml, roztwór na skórę, 30 ml

20,99 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Tylko teraz darmowa dostawa

już od 19 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Substancją czynną leku Pirolam jest cyklopiroks z olaminą. Pirolam jest lekiem przeciwgrzybiczym przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę.  Lek ten działa na występujące na skórze grzyby zwane dermatofitami, grzyby drożdżopodobne, pleśnie, mieszane zakażenia grzybicze. Ma on również działanie przeciwzapalne, co jest istotne szczególnie wtedy, gdy grzybicy towarzyszy stan zapalny. Do skóry lek przenika poprzez naskórek, mieszki włosowe i gruczoły łojowe.  
 
Wskazania
Leczenie grzybic skóry gładkiej, owłosionej, grzybic stóp, podudzi.

Skład
1ml roztworu na skórę zawiera substancję czynną cyklopiroksu z olaminą 10mg. Substancje czynne to: izopropylu myrystynian, etanol absolutny F.

Działanie
Przeciwgrzybicze

Dawkowanie
Zewnętrznie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: preparat należy aplikować 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia, roztwór  należy aplikować z odległości ok. 10 cm. Leczenie należy prowadzić aż do ustąpienia objawów chorobowych. Optymalny czas leczenia cyklopiroksem z olaminą wynosi 3 tyg. Aby zapobiec nawrotowi choroby zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych. Jeśli objawy nie ustąpią po 4 tygodniach leczenia, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Nie stosować opatrunków i plastrów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną cyklopiroks z olaminą lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Grzybicze zakażenia oka i okolic oczu. Nie stosować u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990739912
BLOZ_07 6098401
6098401
1 Przedmiot

Opis

Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.