Slide thumbnail
Ginkofar Extra, 240mg, 60 tabletek
search
  • Ginkofar Extra, 240mg, 60 tabletek

Ginkofar Extra, 240mg, 60 tabletek

59,90 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa już od 49 PLN!

Dostawa leków od 149 PLN.

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Lek Ginkofar Extra zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia przepływ krwi w mózgu, rozszerza naczynia krwionośne i zapobiega agregacji płytek. Za substancje czynne wyciągu uważa się glikozydy flawonowe, ginkgolidy oraz bilobalid.
Wskazania
Lek stosuje się: w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych (osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem), w celu poprawy jakości życia w łagodnej demencji. Preparat jest wskazany do stosowania u osób dorosłych.

Skład
Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Każda tabletka powlekana zawiera 240 mg kwantyfikowanego suchego wyciągu zliści miłorzębu (Ginkgo bilobaL., folium) (35 -67 : 1), co odpowiada: 52,8 do 64,8 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe, 6,72 do 8,16 mg ginkgolidów A, B i C, 6,24 do 7,68 mg bilobalidu. Rozpuszczalnik używany do pierwszej ekstrakcji: aceton 65% v/v. Pozostałe składniki to:rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna;otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3000, tlenek żelaza żółty (E172), talk.

Działanie
Preparat pochodzenia naturalnego, zmniejszający lepkość krwi u osób w podeszłym wieku, wpływający na poprawę perfuzji mózgowej w określonych obszarach mózgu u zdrowych mężczyzn (w wieku 60-70 lat) oraz na zmniejszenie agregacji płytek. Dodatkowo wykazuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne przedramienia, zwiększające lokalny przepływ krwi.

Dawkowanie
Doustnie. 1 tabletkę na dobę. Leczenie powinno trwać co najmniej 8 tygodni. Jeżeli po 3 miesiącach stosowania preparatu nie następuje poprawa lub jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów, należy zwrócić się do lekarza w celu ustalenia, czy kontynuacja leczenia jest uzasadniona. Produkt leczniczy Ginkofar Extra przyjmuje się doustnie. Tabletki należy połknąć, popijając wodą. Można je przyjmować niezależnie od posiłków.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909991197209
BLOZ_07 3144563
3144563
36 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy
Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.