Slide thumbnail
Pojemnik do pobierania moczu dla chłopców, jałowy, 1 sztuka
search
  • Pojemnik do pobierania moczu dla chłopców, jałowy, 1 sztuka

Pojemnik do pobierania moczu dla chłopców, jałowy, 1 sztuka

2,90 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa już od 49 PLN!

Dostawa leków od 149 PLN.

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

POBIERANIE PRÓBKI NA BADANIE MOCZU

 

Przed pobraniem moczu trzeba przede wszystkim bardzo dobrze umyć okolice cewki moczowej. Najlepiej to zrobić za pomocą wacików zamoczonych w letniej przegotowanej wodzie. W przypadku chłopców myjemy także skórę pod napletkiem (czasami widoczna jest tam biaława substancja, zwana mastką, którą należy usunąć), u dziewczynek rozchylamy także wargi sromowe, zachowując kierunek mycia z góry na dół (w stronę odbytu). Pamiętajmy o tym, aby oczyszczone okolice intymne u dziecka dokładnie osuszyć i odtłuścić, dopiero wtedy woreczek będzie dobrze przylegał do skóry. Należy umyć ręce i otworzyć opakowanie, przykleić woreczek tak, aby dokładnie przylegał do skóry, sprawdzić czy nigdzie nie odstaje. Jeśli jest chłodno, można dziecku założyć na wierzch luźno zapiętą pieluchę i okryć dziecko tak, aby nie marzło, dać pić. Można również po przyklejeniu woreczka wziąć maleństwo na ręce (w tej pozycji mniej się rusza) i dać pić. Jeśli dziecko jest aktywne, przygotuj się na konieczność powtórzenia pobrania moczu. Obserwuj dziecko! Zaleca się pomasować jego dolną część brzuszka. Można również trzymając dziecko na ręku, przejść do łazienki i odkręcić delikatnie wodę w kranie. To powinno przyspieszyć oddanie moczu. Gdy dziecko zrobi siusiu, należy delikatnie ale zdecydowanie odkleić napełniony pojemnik ruchem od góry do dołu, załamać powierzchnię lepną, skleić i włożyć do sterylnego plastikowego pojemnika, nabytego w aptece.

UWAGA! Jeśli jest to możliwe pobieramy mocz rano jeszcze przed karmieniem. Jeśli złapiemy mocz w nocy i musimy czekać do rana (pamiętajmy, że kontakt pojemnika z ciałem dziecka nie powinien przekraczać 60 min.), przechowujemy go w lodówce w temperaturze +4o, najlepiej na drzwiach lodówki.

 

Niedozwolone jest:

  •     pobieranie moczu do nocnika i przelewania do pojemnika
  •     pobieranie moczu do pojemników innych, niż zakupionych w aptece (np. wygotowane słoiki czy też butelki – nie są    dozwolone)
  •     przechowywanie moczu w wysokiej temperaturze (bardzo szybko namnażają się bakterie)
  •     pobieranie moczu w trakcie leczenia antybiotykiem – powoduje zafałszowanie wyników badań
PKWIU 22.29.29.0
Rodzaj
EAN
BLOZ_07 9041159
9041159
5 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Wyrób medyczny

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.