Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Krople i aerozole na alergię i katar

Objawy alergii najczęściej dotyczą określonych części ciała. Katar sienny, duszność, różnego rodzaju wysypki oraz zapalenie spojówek to uciążliwe problemy, z którymi na co dzień muszą zmagać się alergicy. Niestety nie zawsze da się uniknąć kontaktu z alergenami. Warto więc rozważyć stosowanie środków łagodzących dolegliwości w postaci kropli czy też aerozoli.

Aktywne filtry

Odzyskaj utracony komfort

Przyczyny powstawania alergii nadal nie zostały w pełni wyjaśnione. Naukowcy uważają, że główną rolę odgrywają trzy czynniki: profil genetyczny pacjenta, jego styl życia oraz czynniki środkowe. Na niektóre z nich możemy wpłynąć, jednak nie da się całkowicie wyeliminować alergenów z naszego życia. Przyczynami reakcji alergicznej mogą być m.in. pyłki kwiatów, sierść zwierząt domowych, kurz czy roztocza. Często dolegliwości objawiają się podrażnieniem gałki ocznej z towarzyszącym temu swędzeniem oraz łzawieniem. Oczy mogą także zostać objęte ostrym zapaleniem spojówek charakteryzującym się gwałtownym początkiem, zaczerwienieniem z towarzyszącym wydzielaniem śluzowej wydzieliny. Leki na alergie mają na celu złagodzić przykre objawy reakcji obronnej organizmu. Najpopularniejsze to krople na katar oraz aerozole na katar. Niedrożność dróg oddechowych to jeden z najbardziej uciążliwych objawów przewlekłej alergii. Katar sienny występuje sezonowo charakteryzując się wydzielaniem obfitej ilości wodnistej, bezbarwnej wydzieliny. Stosowanie odpowiednich preparatów takich jak spray na katar z pewnością pozwoli odzyskać odpowiedni komfort wentylacji.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Odpowiednio dobrana dieta pozwoli wzmocnić układ odpornościowy. Coraz popularniejsze na rynku stają się suplementy na alergie zawierające naturalne witaminy oraz składniki odżywcze. Uznanie zyskują także preparaty oparte o składniki roślinne jak wyciągi i ekstrakty m.in. z czarnego bzu oraz pachnotki. Właściwości łagodzące ma także spirulina - sinica, która hamuje syntezę histaminy (a więc związku indukującego odpowiedź immunologiczną) przez komórki tuczne. Stosując suplementy diety na alergię należy pamiętać o regularności ich przyjmowania oraz odpowiednim przechowywaniu. W przeciwnym wypadku efekty ich zażywania mogą nie być zadowalające. Rozważając zmianę diety alergicy powinni także pomyśleć o odstawieniu alkoholu oraz ograniczyć spożywanie miodu pszczelego.