Slide thumbnail
Loxon Max, 50mg/ml, płyn na skórę, 60ml
search
  • Loxon Max, 50mg/ml, płyn na skórę, 60ml

Loxon Max, 50mg/ml, płyn na skórę, 60ml

35,29 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
 (3/5)  - 1 oceny - 1 opinie
Zobacz rozkład
  Darmowa dostawa już od 49 PLN!

Dostawa leków od 149 PLN.

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Lek Loxon Max ma postać płynu do stosowania na skórę głowy, zawiera substancję czynną minoksydyl. Minoksydyl pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego u mężczyzn. Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po dwóch miesiącach leczenia lekiem Loxon Max. Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania.

Wskazania
Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn w wieku 18-65 lat.

Skład

1 ml płynu zawiera 50 mg minoksydylu.

Dawkowanie
Zewnętrznie. Przed zastosowaniem preparatu włosy i skóra głowy powinny być całkowicie suche. Dorośli w wieku 18-65 lat: 1 ml (ok. 10 rozpyleń) płynu rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe), stosować 2 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 2 ml płynu na dobę. Konieczne może być stosowanie preparatu 2 razy na dobę przez 4 mies. lub dłużej. Porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia. Jeżeli po 2 miesiącach nastąpi porost włosów, konieczne jest dalsze stosowanie preparatu 2 razy na dobę, aby podtrzymać jego działanie. Czasami, po przerwaniu leczenia minoksydylem w postaci płynu na skórę, obserwowano zatrzymanie wzrostu włosów i niekiedy powrót do poprzedniego wyglądu w ciągu 3 do 4 miesięcy po zaprzestaniu leczenia. Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat oraz osób powyżej 65 lat. Brak szczególnych zaleceń dotyczących stosowania preparatu u pacjentów z chorobami nerek lub wątroby. Po nałożeniu płynu na skórę głowy dokładnie umyć ręce.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Kobiety. Pacjenci z leczonym i nieleczonym nadciśnieniem tętniczym. Nagła lub niewyjaśniona utrata włosów. Utrata włosów związana z ciężkimi chorobami, takimi jak zaburzenie czynności tarczycy, toczeń układowy, utrata włosów z pewnej powierzchni skóry z powodu stanu zapalnego skóry głowy lub innych chorób. Ogolona lub zmieniona chorobowo skóra głowy (np. łuszczyca, stan zapalny, skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona, lub bolesna). Pacjenci, którzy stosują opatrunki okluzyjne lub stosują miejscowo inne preparaty.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990822218
BLOZ_07 4661931
4661931
55 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)
Przez dnia  28 Oct 2021 (Loxon Max, 50mg/ml, płyn na skórę, 60ml) :
(3/5

późne efekty i awaryjny dozownik -

Używam tego specyfiku łącznie z szamponem. Po pierwszym miesiącu nie było widać żadnych efektów; ani pozytywnych, ani negatywnych (o których ostrzega ulotka, informując o możliwości przejściowego większego wypadania włosów). Po drugim miesiącu zaczynam dostrzegać niewielką! poprawę. Liczyłem na więcej pod względem medycznym. Co do strony praktycznej: dozownik ze spryskiwaczem pozwala precyzyjnie aplikować płyn, dopóki działa. Niestety, zarówno przy pierwszym, jak i drugim pojemniku po około dwóch tygodniach pompka się zacinała, blokowała, w końcu w ogóle przestała działać. Pomaga płukanie, czyli wykręcenie jej, opłukiwanie dyszy pod kranem a potem przepompowanie wody przez cały mechanizm - ale to wiąże się z utratą kilku dawek płynu uwięzionego w zablokowanej pompce. Możnaby przelać płyn do innego spryskiwacza, ale pozbawiłoby się kontroli dawek, gdyż 10 pryśnięć to jedna porcja leku, a w innym pojemniku pompka pewnie pobierze inną ilość. Psucie się pompki i zatykanie dyszy ma pewnie związek z lepkością preparatu. Po spryskaniu głowy włosy się zlepiają i usztywniają, trochę jak po lakierze. Nawet po rozczesaniu zachowują wzajemną czepliwość i nieopaczne przegarnięcie ich palcami, albo zburzenie przez wiatr, daje efekt porannego rozczochrania. Nie jestem zachwycony, ale używam w oczekiwaniu na wyraźniejszą poprawę - może się pojawi. Jeszcze mały wtręt, co do szamponu - ma intrygujący kolor, na pierwszy rzut oka czarny, ale po rozprowadzeniu na dłoni ciemno... ciemnoturkusowy. Jest wydajny, mi wystarcza niecała łyżeczka na umycie głowy, a mam włosy przetłuszczające się. Zapach nienachalny, tuba wygodna i stawiana korkiem w dół. Trudno mówić o skuteczności działania poszczególnych specyfików, gdy używa się ich równocześnie. Nie wiem, co działa, albo działa w większym stopniu, ani czy efekty mogą być widoczne przy samym płynie, lub szamponie, czy jedynie przy korzystaniu z zestawu. Jeśli miałbym polecać, to z ostrożnością i raczej osobom cierpliwym.

Zgłoś naruszenie

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.