Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Bepanthen Plus Cream krem 30 g , BAYER

5821801

5909990683727

Bayer

Produkt nowy

1 Sztuka

Ostrzeżenie: W magazynie pozostały ostatnie sztuki.

17,99 zł

Oceny i recenzje użytkowników

Nikt jeszcze tego nie ocenił

Darmowa dostawa już od 180zł

Szybka płatność z Przelewy24 i PayU

Dbamy o swoich pacjentów

Więcej informacji

Bepanthen Plus Cream krem 30 g

Pojemność opakowania: 30 g

Opis produktu:
Bepanthen Plus Cream jest to krem przeznaczony do leczenia i odkażania drobnych, powierzchniowych ran na skórze. Zawiera dwie substancje czynne: dekspantenol i chlorheksydynę. Dekspantenol po przeniknięciu do skóry szybko przekształca się w kwas pantotenowy, który przyspiesza regenerację skóry w trakcie gojenia się ran. Chlorheksydyna jest substancją odkażającą, działającą na bakterie Gram-dodatnie (zwłaszcza na wrażliwe szczepy Staphylococcus aureus, które są najczęstszą przyczyną zakażeń skóry). Znacznie słabiej chlorheksydyna działa na bakterie Gram-ujemne. Nie oddziałuje natomiast na bakterie z rodzaju Pseudomonas oraz Proteus.

Przeznaczenie:
Bepanthen Plus Cream służy do leczenia i odkażania powierzchniowych ran z ryzykiem zakażenia (np. zadrapania, skaleczenia, otarcia, pęknięcia skóry, oparzenia, odparzenia, zapalenia skóry) oraz leczenia ran po drobnych zabiegach chirurgicznych.

Dawkowanie:
Bepanthen Plus Cream przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.O ile lekarz nie zdecyduje inaczej, lek nakłada się kilka razy na dobę na oczyszczone rany lub miejsca objęte zapaleniem, zależnie od potrzeb. Opatrunek nie jest konieczny.

Przeciwwskazania:
Nie wolno stosować leku Bepanthen Plus Cream jeśli pacjent jest uczulony na którykolwiek składnik leku lub ma bardzo głębokie rany. Lek nie powinien być stosowany na podrażnienia skórne, które są podatne na zakażenie.

Działania niepożądane:
Po zastosowaniu leku Bepanthen Plus Cream możliwe są reakcje uczuleniowe, w tym alergiczne reakcje skórne ( zapalenie kontaktowe skóry, zapalenie alergiczne skóry, świąd, rumień, wyprysk, wysypka, pokrzywka, podrażnienie skóry i pęcherzyki na skórze w miejscu podania, nadwrażliwość), ciężkie reakcje uczuleniowe ( reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny) objawiające się wystąpieniem zaburzeń oddychania od łagodnych do umiarkowanych reakcji obejmujących skórę (wysypka, pokrzywka, obrzęk, świąd), układ pokarmowy, układ sercowo-naczyniowy (zaburzenia pracy serca).

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zaaplikowaniem preparatu Bepanthen Plus Cream należy zasięgnąć porady lekarza.
Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Skład:
Substancjami czynnymi leku są: dekspantenol i chlorheksydyny chlorowodorek.
1 gram kremu zawiera 50 mg dekspantenolu i 5 mg chlorheksydyny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: lakton kwasu pantotenowego, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, parafina ciekła, lanolina, makrogolu stearynian, woda oczyszczona.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990683727
BLOZ_07 5821801

Oceny użytkowników

30 innych produktów w tej samej kategorii: