Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

ActiFerol Fe START proszek do rozpuszczenia, 30 saszetek, POLSKI LEK

4814252

5901785303339

Polski Lek

Produkt nowy

3 Sztuk/ki

18,99 zł

Oceny i recenzje użytkowników

Nikt jeszcze tego nie ocenił

Darmowa dostawa od 299 zł

Szybka płatność z Przelewy24 i PayU

Dbamy o swoich pacjentów

Więcej informacji

Actiferol  Fe  START saszetki

Właściwości:
Actiferol FeSTART to preparat żelaza wzbogacony o składniki wspomagające procesy krwiotwórcze (witaminę B6 , witaminę C i foliany złożone)przystosowany dla noworodków urodzonych przedwcześnie, noworodków z małą masą urodzeniową oraz niemowląt  z niedokrwistością fizjologiczną oraz dorosłych.

Actiferol Fe zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa co potwierdzają badania naukowe.
Żelazo zawarte w Actiferol Fe uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku.Dzięki takiej formie nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.Nie barwi zębów i nie daje metalicznego posmaku.
Dodatkowo Actiferol Fe START zawiera witaminę B6, która pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.  Witamina C, która zwiększa przyswajalność żelaza, które pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny. Foliany złożone (kwas foliowy i folian aktywny), które pomagają w prawidłowej produkcji krwi i biorą udział w procesie podziału komórek.


Actiferol Fe jest jedynym preparatem żelaza zawierającym złożone źródło folianów.

Zastosowanie:
Do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza i składników wspomagających procesy krwiotwórcze oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Skład:
  • Witamina C 20 mg
  • Witamina B6 25 mg
  • Żelazo 7 mg
Kwas foliowy z:
  • L-metylofolianu wapnia 100 µg
  • kwasu pteroilomonoglutaminowego 100 µg
Zawartość żelaza w 100 g: 700 mg; witaminy B6: 2500 mg; witaminy C: 2000 mg; kwasu foliowego z L-metylofolianu wapnia:10000 mg, kwasu pteroilomonoglutaminowego: 10000 mg.


Sposób użycia:
Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości (2-3 łyżeczki) ściągniętego pokarmu matki lub mleka, a następnie wymieszać. Przygotowaną zawiesinę podać dziecku bezpośrednio po sporządzeniu.
Produkt przeznaczony dla noworodków, dzieci i dorosłych
PKWIU 10.89.19.0
Rodzaj
EAN 5901785303339
BLOZ_07 4814252
Podmiot odpowiedzialny
Polski Lek
Chopina 10
34-100 Wadowice
Polska

Oceny użytkowników

Bądź pierwszą osobą która oceni ten produkt !

Pytania dotyczące produktu


Masz pytanie? Wyślij je nam, nasi farmaceuci chętnie odpowiedzą.Pytanie dotyczące produktu

Pola wymagane
Wyślij

24 innych produktów w tej samej kategorii: