Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

search

Pas brzuszny PANI TERESA 30 M 1 szt. (PT0101)

59,99 zł
8
Ilość

  Darmowa dostawa

już od 69 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

4,9 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Pani Teresa uniwersalny pas brzuszny zapinany na rzep to wyrób medyczny odpowiedni do stosowania w celu wsparcia mięśni brzucha. To produkt wielorazowego użytku, wykonany z delikatnych dla skóry materiałów, z dodatkiem bawełny. Ma 30 cm szerokości. Dzięki regulowanego zapięciu na rzep można go dokładnie dopasować do ciała.

Pas działa wzmacniająco na mięśnie brzucha i zapobiega opadnięciu trzewi jamy brzusznej. Stosowany po operacjach jamy brzusznej nie tylko ułatwia poruszanie się i podnoszenie, ale również redukuje ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej. W przypadku istniejących już przepuklin brzusznych (np. pępkowych, pooperacyjnych), powstrzymuje ich powiększanie się. W chorobach zwyrodnieniowo-zapalnych stawów łagodzi ból i ochrania. Może być również stosowany wspomagająco w leczeniu rwy kulszowej.

Zastosowanie

  • Po operacjach jamy brzusznej w celu ułatwienia podnoszenia się i poruszania oraz w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia przepukliny pooperacyjnej.
  • Przy istniejących już przepuklinach brzusznych np. pooperacyjnych, pępkowych, w celu powstrzymania ich powiększania się.
  • Wspomaganie mięśni brzucha i przeciwdziałanie opuszczaniu się trzewi jamy brzusznej.

Sposób użycia

  • Pas można stosować tylko na nienaruszoną skórę.
  • Odepnij rzep i owiń pas dookoła talii, obejmując brzuch i odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Zwróć uwagę, by zapięcie na rzep wypadło z przodu. 
  • Zapnij pas, regulując dopasowanie w obrębie zapięcia.
  • W przypadku zabrudzenia pierz ręcznie w wodzie o temperaturze 40°C z dodatkiem delikatnych środków piorących przeznaczonych do prania np. wełny. 
  • Nie chloruj. Nie prasuj. Nie dopuszczaj do silnego zabrudzenia.

Składniki

Poliester 55%, bawełna 30%, elastan 8%, poliuretan 4%, poliamid 3%.

Cechy produktu

  • wielokrotnego użytku,
  • zapinany na rzep,
  • szerokość: 30 cm,

Ważne wskazówki

  • Aby wybrać pas w prawidłowym rozmiarze, należy wykonać pomiar obwodu brzucha w najszerszym miejscu.
  • Odpowiednio dobrany rozmiar jest warunkiem właściwego funkcjonowania wyrobu.
  • Prawidłowe użycie może wymagać konsultacji personelu medycznego.
  • W czasie noszenia pasa zaleca się wykonywanie podstawowych ćwiczeń rehabilitacyjnych. 
  • W przypadku, gdy dolegliwości bólowe utrzymują się lub się nasilają, wystąpiła reakcja uczuleniowa, podrażnienie skóry lub jakikolwiek możliwe działanie niepożądane, związane ze stosowaniem wyrobu, należy zaprzestać jego używania i poradzić się lekarza.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym i zacienionym miejscu. Chronić przed działaniem wysokich temperatur i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

9034419
8 Przedmioty

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

 Opinie (0) - Brak moderacji opinii  


Ten produkt nie ma jeszcze żadnych opinii.