Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Inhalator BABYHALER dla dzieci 1 sztuka, GSK

7011532

GlaxoSmithKline

Produkt nowy

1 Sztuka

Ostrzeżenie: W magazynie pozostały ostatnie sztuki.

89,49 zł

Oceny i recenzje użytkowników

(5/5)
1 ocen - 1 opinii

Darmowa dostawa od 149 zł

Szybka płatność z Przelewy24 i PayU

Dbamy o swoich pacjentów

Więcej informacji

Inhalator BABYHALER dla dzieci

Ilość: 1 sztuka

Skład zestawu:
* maseczka na twarz
* zastawka zewnętrzna i wewnętrzna
* pokrywka zastawki zewnętrznej
* uchwyt do dozownika
* osłona ustnika
Opis produktu:
Inhalator BABYHALER jest urządzeniem ułatwiającym podawanie dzieciom leków w postaci aerozoli wziewnych pod ciśnieniem przy infekcjach dróg oddechowych. Zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a stosowany regularnie, szybko pozwala na pozbycie się uciążliwych dolegliwości przeziębieniowych. Produkt wyposażony jest w miękką maseczkę, którą przykłada się do nosa i ust dziecka. Maseczka na twarz produkowana jest w dwóch rozmiarach. Aparat wyposażony jest w jedną o wielkości typowej dla większości dzieci.Komora inhalacyjna pozwala upewnić się, że dziecko dostaje za każdym razem odpowiednią dawkę leku.
Przeznaczenie:
Komora inhalacyjna Babyhaler jest przeznaczona do podawania leków wziewnych dla niemowląt i małych dzieci przy infekcji dróg oddechowych

Instrukcja obsługi inhalatora Babyhaler:

 1. Przed użyciem komory inhalacyjnej po raz pierwszy, należy zapoznać się ze sposobem jej stosowania. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.
 2. Przed użyciem należy sprawdzić, czy obie zastawki aparatu działają prawidłowo. Należy ustawić komorę inhalacyjną na wprost twarzy i przycisnąć maseczkę do ust. Trzymając przyrząd w tej pozycji widzi się obie niebieskie zastawki. Wykonać spokojnie wdech i wydech przez maseczkę. Podczas wydechu powinna poruszyć się lekko zastawka górna, podczas wdechu - odwrotnie. 
 3. Należy zdjąć osłonę ustnika i silnie potrząsnąć dozownikiem.
 4. Wcisnąć lekko dozownik z lekiem w jego uchwyt. Ustnik powinien być skierowany w głąb aparatu.
 5. Ilość dawek leku, które powinno dziecko każdorazowo otrzymać, zależy od wskazań lekarza. Należy pamiętać, że do aparatu podaje się za każdym razem tylko jedną dawkę.
 6. Przytrzymać dziecko. Komorę inhalacyjną Babyhaler przytrzymać poziomo na wprost twarzy dziecka. Nacisnąć kciukiem jeden raz dozownik z lekiem, wprowadzając jedną porcję leku do komory aparatu. Następnie tak szybko, jak to możliwe, przyłożyć maseczkę do ust i nosa dziecka zwracając uwagę, aby maseczka szczelnie je obejmowała.
 7. Przytrzymać komorę inhalacyjną Babyhaler, póki dziecko nie wykona 5-10 wdechów (przez ok. 15 sek.). Po odpowiednim czasie odłożyć komorę inhalacyjną.
 8. Jeśli lekarz zlecił dziecku dwie dawki leku, powtarza się postępowanie opisane w punktach 5 i 6.
 9. Wyjąć dozownik z lekiem z aparatu. Nałożyć osłonę na ustnik dozownika.
 10. Komora inhalacyjna Babyhaler powinna być przechowywana w woreczku ochronnym.

Sposób czyszczenia inhalatora Babyhaler:
 1. Komora inhalacyjna Babyhaler powinna być czyszczona regularnie, przynajmniej raz w tygodniu. W tym celu przyrząd należy rozłożyć na części:
 2. Wyjąć dozownik z lekiem. Delikatnie zdjąć maseczkę.
 3. Lekko naciskając kciukiem i palcem wskazującym wyżłobione zaciski, odciągnąć część z zewnętrzną zastawką.
 4. Aby rozdzielić dwie ostatnie części, nacisnąć dwa pozostałe zaciski.
 5. Chwycić kciukiem i palcem wskazującym wystający środek zastawki i delikatnie wyjąć z uchwytu. Uważać, by nie uszkodzić zastawki. Należy trzymać ją pośrodku, nie za brzeg.
 6. Otworzyć pokrywkę zastawki zewnętrznej, uchwycić ją pośrodku kciukiem i palcem wskazującym i delikatnie wyjąć z uchwytu.
 7. Wszystkie części umyć ciepłą wodą z dodatkiem łagodnych środków do zmywania. Na koniec dokładnie wypłukać ciepłą wodą i wysuszyć w temperaturze pokojowej.
 8. Należy złożyć z powrotem wszystkie części inhalatora i schować je do woreczka ochronnego.

PKWIU 22.19.71.0
Rodzaj
EAN
BLOZ_07 7011532

Oceny użytkowników

Dodana przez dnia  11 mar 2019 (Inhalator BABYHALER dla dzieci 1 sztuka, GSK) :
(5/5

Inhalator bardzo pomocny. Szczególnie dla dziecka, które nie potrafi/rozumie jak powinno się wdychać lek. Dobre wykonanie, trochę duży, ale dobrze spełnia swoje zadanie.

 Zgłoś nadużycie

Pytania dotyczące produktu


Masz pytanie? Wyślij je nam, nasi farmaceuci chętnie odpowiedzą.Pytanie dotyczące produktu

Pola wymagane
Wyślij

29 innych produktów w tej samej kategorii:

GlaxoSmithKline - informacje o producencie

GlaxoSmithKline jest Brytyjskim koncernem branży farmaceutycznej szeroko znanym pod skrótem GSK. Bogata historia i doświadczenie, a także nowoczesne zaplecze logistyczno-technologiczne sprawia, że GSK jest jedną z najbardziej znaczących firm farmaceutycznych na świecie. Jej początki sięgają aż do przełomu XVIII i XIX wieku. Dziś GlaxoSmithKline jest globalnym producentem, a główną oś jego działalności stanowią 3 branże: produkty farmaceutyczne, szczepionki oraz produkty ochrony zdrowia. Każdego dnia GSK dostarcza ponad 2 milionów szczepionek na całym świecie. Polski zakład produkcyjny koncernu zlokalizowany jest w Poznaniu, a firma oferuje na naszym rynku około 300 produktów.

Logo GlaxoSmithKline