Daktarin, 20 mg/g, krem, 15 g, JOHNSON&JOHNSON
search
  • Daktarin, 20 mg/g, krem, 15 g, JOHNSON&JOHNSON

Daktarin, 20 mg/g, krem, 15 g, JOHNSON&JOHNSON

19,99 zł
Brutto
Ilość

  Tylko teraz darmowa dostawa

już od 19 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Daktarin to produkt leczniczy o działaniu przeciwgrzybiczym skierowanym na dermatofity, będące przyczyną grzybic.

Wskazania
Leczenie grzybiczych zakażeń skóry spowodowanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, takich jak grzybica głowy, tułowia, rąk, grzybica pachwin i grzybica międzypalcowa stóp (stopa sportowca); może być także stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry). Puder leczniczy (zwykle w połączeniu z kremem): leczenie pieluszkowego zapalenie skóry, grzybicy obrębnej pachwin i (lub) grzybicy międzypalcowej wywołanych przez dermatofity lub drożdżaki; zapobiegawczo do środka butów i skarpetek. Puder leczniczy do rozpyl. na skórę (zwykle w połączeniu z kremem): leczenie grzybicy międzypalcowej stóp („stopa sportowca”), grzybicy obrębnej pachwin; zapobiegawczo do środka butów i skarpetek.

Skład
1g kremu zawiera: substancję czynną: mikonazolu azotan 20mg oraz substancje pomocnicze: butylohydroksyanizol (E 320), kwas benzoesowy (E 210), parafina ciekła, makrogologlicerydów oleiniany, makrogolo 6 i makrogolo 32, glikolu stearynian, woda oczyszczona.

Działanie
Przecigrzybicze.

Dawkowanie
Zewnętrznie, na skórę. Krem lub puder leczniczy lub nanosi się 2 razy na dobę na chorobowo zmienioną skórę. W przypadku jednoczesnego stosowania pudru i kremu stosuje się obie postaci leku raz na dobę. Czas leczenia wynosi 2-6 tygodni. Leczenie należy kontynuować przez co najmniej tydzień po ustąpieniu wszystkich objawów i zmian chorobowych. Zapobiegawczo stosuje się puder leczniczy raz na dobę do środka butów i skarpetek. Puder leczniczy do rozpylania na skórę nie pozostawia plam na skórze i na ubraniu.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na mikonazol, inne pochodne imidazolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, paznokci, błon śluzowych oraz na zranioną skórę.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990280612
BLOZ_07 4234801
4234801
5 Przedmioty

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.