Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Pirolam leczniczy lakier do paznokci 0,08 g/g, 4 g
search
  • Pirolam leczniczy lakier do paznokci 0,08 g/g, 4 g

Pirolam leczniczy lakier do paznokci 0,08 g/g, 4 g

59,99 zł
Medana Pharma
7
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
 (5/5)  - 1 oceny
Zobacz rozkład
  Darmowa dostawa już od 69 PLN

za pośrednictwem kuriera Pocztex!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis

Pirolam to lek przeciwgrzybiczny w postaci lakieru do paznokci, którego substancją czynną jest cyklopiroks. Lakier Pirolam stosuje się miejscowo na paznokcie w przebiegu łagodnej i umiarkowanej grzybicy paznokci, która obejmuje  do 50% powierzchni paznokcia i nie więcej niż 4 z 10 paznokci. Lek przeznaczony dla osób dorosłych, do długotrwałego leczenia.

Skład

Substancją czynną jest cyklopiroks.

1 g lakieru zawiera 80 mg cyklopiroksu.

Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, polimer metoksyetenu z estrem monobutylowym kwasu 2-butenodiowego.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecane dawkowanie zmienia się z czasem stosowania leku. Leczenie można podzielić na kilka etapów:

1) Pierwszy miesiąc: lakier nakładać co drugi dzień na chorobowo zmieniony paznokieć – etap nasycenia paznokcia cyklopiroksem.

2) Drugi miesiąc: nakładanie lakieru można ograniczyć do 2 razy w tygodniu.

3) trzeci miesiąc: stosować raz w tygodniu.

Przez cały okres leczenia należy:

-  raz w tygodniu zmyć lakier za pomocą zmywacza kosmetycznego. Ma to na celu zapewnienie prawidłowe wnikanie substancji czynnej w płytkę paznokcia.

- przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru spiłować płytkę jednorazowym pilnikiem, który następnie wyrzucić.

Jeśli warstwa lakieru została uszkodzona należy ją uzupełnić w ubytkach.

Sposób stosowania: Ręce lub stopy umyć wodą z mydłem i osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Przy użyciu jednorazowego pilnika delikatnie spiłować wierzchnią warstwę płytki paznokcia, tak aby usunąć jak najwięcej chorej części. Pilnik wyrzucić. Płytkę przetrzeć wacikiem nasączonym preparatem dezynfekującym. Nanieść równomiernie lakier na chorobowo zmienioną płytkę paznokcia.

Czas trwania leczenia grzybicy zależy od indywidualnych czynników, głównym jest tempo wzrostu płytki paznokcia oraz stopnia zakażenia. W przypadku dłoni leczenie trwa średnio około 6 miesięcy, a u stóp do 12 miesięcy. Stosowanie preparatu należy kontynuować do momentu odrośnięcia zdrowego paznokcia. Zalecany czas leczenia w przypadku dłoni to co najmniej 3 miesiące, u stóp 6 miesięcy.

Działanie

Zawarty w preparacie cyklopiroks jest syntentyczną pochodną pirydynonu i wykazuje działanie przeciwgrzybiczne. Mechanizm działania związany jest z przenikaniem przez płytkę paznokcia i gromadzeniem się substancji czynnej w dużej ilości w komórkach chorobotwórczych grzybów, prowadząc do zaburzenia transportu substancji odżywczych. W efekcie następuje zahamowanie wzrostu i rozpad komórek grzyba.

Cyklopiroks działa przeciwko dermatofitą, grzybom drożdżopodobnym, pleśnią i grzybą mieszane, w tym grzybobójczo na Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, Epidermophyton floccosum (Acrothesium floccosum), Microsporum canis i Candida albicans (Monilia albicans).

Wskazania

Lakier Pirolam stosuje się w przypadku łagodnej oraz umiarkowanej grzybicy paznokci dłoni lub stóp osób dorosłych, gdy chore są co najwyżej 4 z 10 paznokci i w nie więcej niż 50%.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na cyklopiroks lub którykolwiek z pozostały składników tego leku,
  • u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

U nielicznych pacjentów obserwowano miejscowe podrażnienie (pieczenie, świąd, rumień, obrzęk, zaczerwienienie i łuszczenie) po kontakcie leku Pirolam ze skórą otaczającą paznokieć.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Produkt leczniczy do stosowania zewnętrznego, wyłącznie na paznokcie. Należy unikać kontaktu z błonami śluzowymi i oczami.
  • Produkt łatwopalny, używać z dala od źródeł ciepła i otwartego ognia.
  • Zaleca się, aby przed rozpoczęciem leczenia produktem leczniczym pacjenci szczególnie narażeni na zakażenia grzybicze paznokci (pacjenci z zaburzeniami krążenia obwodowego, cukrzycą, osłabioną odpornością spowodowaną zaburzeniami układu immunologicznego), pacjenci z łuszczycą lub innymi przewlekłymi chorobami skóry, pacjenci z dystrofią paznokci i uszkodzeniami płytki paznokciowej, z obrzękiem, zaburzeniami oddychania (zespół żółtych paznokci) zwrócili się do lekarza.
  • Jeśli pojawiły się nowe zmiany na pozostałych paznokciach lub nowe zmiany o charakterze rumieniowym, złuszczającym na skórze w okolicy zmienionych chorobowo paznokci. W takim przypadku należy dodatkowo rozważyć leczenie ogólnoustrojowe.

Podczas leczenia nie należy stosować na płytkę paznokciową produktów kosmetycznych.

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci.

PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5907529462324
BLOZ_07 6098412
Medana Pharma

Medana Pharma jest jedną ze spółek wchodzących w skład koncernu Grupa Polpharma o wieloletniej tradycji. Marka znana jest z produkcji i dystrybucji leków pediatrycznych, suplementów diety oraz preparatów witaminowych oferowanych w przystępnych cenach. Wysoka skuteczność, dostępność i bezpieczeństwo produktów Medana Pharma sprawia, iż chętnie są polecane przez lekarzy oraz farmaceutów. Powtarzalność wyrobów spółki gwarantują wdrożone normy z zakresu bezpieczeństwa produkcji - GMP oraz HACCP. Jednocześnie przedsiębiorstwo nieustannie poszerza ofertę produktów dzięki prowadzonym badaniom rozwojowo-badawczym. 

6098412
7 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)
Przez dnia  28 Oct 2021 (Pirolam leczniczy lakier do paznokci 0,08 g/g, 4 g) :
(5/5
Użytkownik ocenił produkt ale nie napisał opinii

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.