Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Takeda

Takeda to jeden z wiodących producentów leków na receptę, bez recepty oraz suplementów diety. Opierając się o bogate doświadczenie i długą historię w pełni koncentruje się na ciągłym rozwoju, które pozwala na poprawę zdrowia ludzi na całym świecie. W tym celu badane są zmieniające się potrzeby klientów, a następnie wprowadzane innowacyjne rozwiązania w medycynie.

Aktywne filtry

Specjalistyczne preparaty lecznicze Takeda

Japońska firma Takeda opiera się na ponad 235-letnim doświadczeniu i ponadczasowych wartościach, dzięki którym każdego dnia poprawia się jakość życia i zdrowie pacjentów na całym świecie. Historia rozpoczęła się w 1781 roku, kiedy Chobei Takeda I rozpoczął sprzedaż tradycyjnych leków ziołowych chińskich i japońskich. Dzięki uczciwości biznesu oraz skuteczności sprzedawanych produktów zyskał dobrą sławę. Około 70 lat później Chobei III zbudował nową siedzibę firmy z magazynem, a jego następca zaczął sprowadzać zachodnie leki z Anglii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemiec i innych krajów, takie jak chinina, fenol, lek na malarię czy cholerę. Pod koniec XIX wieku Takeda założyła własną fabrykę i rozpoczęła produkcję środków farmaceutycznych. Krótko po wprowadzeniu pierwszych leków powstała spółka Takeda Pharmaceutical Company ze specjalnym działem badań i rozwoju, a w późniejszym czasie własnym Ogrodem Ochrony Roślin Leczniczych. Po okresie wojennym założono również 2 fundacje, w tym wspierającą wybitnych studentów z kłopotami finansowymi oraz celem rozwoju nauki.

Przez wiele lat działalności firma Takeda wprowadzała coraz to bardziej innowacyjne produkty farmaceutyczne. Jednym z nich był pierwszy w Japonii preparat multiwitaminowy czy witaminy pomagające złagodzić niedożywienie. Korzystano przy tym z najnowocześniejszych badań i technologii. Jednocześnie Takeda była jedną z pierwszych spółek w kraju przyjaznych dla niepełnosprawnych pracowników. Do 2000 roku utworzyła siedziby w Anglii, Irlandii czy Stanach Zjednoczonych, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów w Europie i Ameryce. Kolejne spółki powstały także w Austrii, Szwajcarii oraz w Singapurze. Obecnie sieć spółek obejmuje ponad 70 krajów i regionów na całym świecie, w tym Europę, Stany Zjednoczone, Amerykę Południową, Afrykę, Bliski Wschód, Japonię oraz regiony Azji i Pacyfiku. W firmie zatrudnionych jest około 30 tysięcy pracowników. Ponadto produkty Takeda można kupić w około 100 różnych państwach. Firma nie tylko zajmuje się produkcją i badaniami, ale również czynnie bierze udział w akcjach i programach charytatywnych.