Floractin Elektrolity,  5 saszetek, Novascon
search
  • Floractin Elektrolity,  5 saszetek, Novascon

Floractin Elektrolity, 5 saszetek, Novascon

4,99 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

  Darmowa dostawa

tylko teraz dostępna dla każdego zamówienia!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Floractin Elektrolity,  5 saszetek, Novascon


Skład

  • glukoza
  • chlorek sodu
  • cytrynian potasu
  • cytrynian sodu
  • aromat pomarańczowy.

Opis

Floractin elektrolity to preparat o zmniejszonej osmolamości, jest także dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Jego skład został opracowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Uzupełnia płyny oraz składniki mineralne w sytuacji zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą pojawić się w organizmie, głównie podczas biegunki i wymiotów.

Przeznaczenie

Produkt obniża ryzyko wystąpienia odwodnienia w przypadku biegunki albo wymiotów. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.

Sposób użycia
W trakcie  pierwszej fazy u dzieci należy podać 75 ml DPN na kg masy ciała w ciągu 4-6 godzin, u osób dorosłych 50 -100 ml DPN na kg masy ciała. Należy też pamiętać, że dodatkowo  w dwóch fazach  podawać 5 -10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach i u dzieci,  i u dorosłych.

W razie wątpliwości związanych z przyjmowaniem produktu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarz może zalecić inny sposób dawkowania preparatu.


Uwagi

Preparat może stanowić zagrożenie, jeśli stosowany  jest bez wskazań lekarza. Nie należy stosować w sytuacji nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Produktu nie  stosować w przypadku niedrożności jelit albo  wstrząsu hemodynamicznego (ani u osób u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu). Produkt nie jest przeznaczony do zastosowania pozajelitowego. Należy przechowywać w temperaturze pokojowej, chronić od światła i wilgoci (Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.)


PKWIU 10.89.19.0
Rodzaj
EAN 5903111982638
BLOZ_07 3153641
3153641