Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Dermokosmetyki

Dermokosmetyki zwane inaczej kosmeceutykami są owocem współpracy kosmetologów, dermatologów, biologów, chemików oraz innych specjalistów z pokrewnych branż. Produkowane są w sterylnych warunkach, zazwyczaj na bazie wody termalnej. 

Jest 976 produktów.

Pokazano 1-42 z 976 pozycji

Aktywne filtry

Zawierają wyższe stężenie składników bioaktywnych. Dermokosmetyki pozbawione są lub zawierają minimalną ilość konserwantów, barwników, substancji zapachowych, dlatego mają krótszy termin przydatności niż kosmetyki. Są to preparaty, które pielęgnują i wspomagają proces leczenia skóry. Kupując kosmetyk apteczny można liczyć na fachową poradę oraz pomoc farmaceuty w doborze odpowiedniego preparatu.

Słowo “dermokosmetyki” coraz częściej pojawia się w mediach. Z definicji powinny to być substancje, które w swoim składzie łączą naturę kosmetyków i leków. Ich działanie wykracza więc poza obszar nawilżania skóry. Należy pamiętać jednak, iż nie są to stricte rozumiane farmaceutyki. Zawierają aktywnie biologiczne składniki, które mogą wykazywać lecznicze działanie. Zdarza się zatem, że nazwę tę przypisuje się błędnie produktom, które nie mają takich właściwości. W ofercie sklepu Apteka Cud znajdziemy jedynie sprawdzone i profesjonalne preparaty, które oprócz aktywnych składników bogate są w wiele witamin, co przyniesie dodatkowo korzystny efekt dla naszej skóry.

Rodzaje dermokosmetyków

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dermokosmetyków, a każdy z nich przygotowywany jest z myślą o konkretnym problemie. Na popularności wciąż zyskują kremy zapobiegające starzeniu się skóry, maści walczące z trądzikiem i szampony stymulujące wzrost włosów. Produkty dostępne są w różnych drogeriach, sklepach oraz aptekach. Mając na względzie, że dermokosmetyki to bardzo szeroki termin i czasem może być używany niewłaściwie, zakupów powinniśmy więc dokonywać tylko w rzetelnych miejscach, kierując się sprawdzonymi markami. Jest to gwarancją bezpieczeństwa naszego zdrowia i uczciwie wydanych pieniędzy.