Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Preparaty, leki na wzdęcia

Uczucie ciężkości po jedzeniu, wzdęcia i ucisk w brzuchu to przypadłości, z którymi problem mają osoby w każdym wieku. Komfort jelit i ich właściwe funkcjonowanie przywracają nie wywołujące skutków ubocznych wyroby medyczne. Zawarte w nich składniki wiążą gazy jelitowe skutecznie likwidując wzdęcia i przywracając uczucie lekkości.

Wzdęcia powstają na skutek gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Wywołują uczucie ciężkości i powodują ucisk w brzuchu oraz nadmierne oddawanie gazów. Mogą im towarzyszyć nieprzyjemne kolki i skurcze jelit. Główną przyczyną nieprawidłowo funkcjonującego układu pokarmowego jest niezdrowa dieta, życie w pośpiechu, a także stres. Nasza apteka oferuje szeroki wybór leków i preparatów na tego rodzaju dolegliwości. Dostępne u nas leki dopasowane są do potrzeb osób w różnym wieku.

Jak poradzić sobie ze wzdęciami?

W pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe. Wprowadzenie do diety błonnika i wyeliminowanie napojów gazowanych, zwłaszcza słodkich oraz tłustych, ciężkostrawnych potraw to zdecydowanie krok w dobrym kierunku. Ważna jest nie tylko jakość tego co spożywamy, ale i sposób jedzenia - należy jeść i pić powoli, bez pośpiechu, aby uniknąć połykania powietrza. Konieczna jest też odpowiednia dawka ruchu, ponieważ zapewnia on dobrą perystaltykę jelit. Mała ilość ruchu może prowadzić do zalegania resztek pokarmu w jelitach, którego fermentacja wywołuje gazy. Na koniec pomocne będzie ograniczenie stresu, który skutecznie może zaburzać pracę układu pokarmowego i sprzyjać nieprzyjemnym dolegliwościom.

Leki na wzdęcia

Leki na wzdęcia mają różną postać. W naszej ofercie dostępne są preparaty zarówno dla dzieci jak i dorosłych w formie kropli, emulsji, proszków i tabletek. Głównym zadaniem preparatów jest wspomaganie układu pokarmowego poprzez poprawę procesów trawienia i pracy jelit. Dodatkowo leki absorbują gazy jelitowe i pomagają usunąć ich nadmiar uwalniając od ucisku w brzuchu i przywracając uczucie lekkości.

Filtry

Katalog

Nowe produkty