Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Preparaty, leki wspomagające pracę wątroby

Wątroba w organizmie człowieka sprawuje wiele pożytecznych funkcji. Przede wszystkim metabolizuje substancje odżywcze, gospodaruje węglowodanami i wpływa na wydzielanie żółci. Te i inne ważne zadania tego organu powinny mieć nasze pełne wsparcie.

Kiedy wątroba niedomaga?

Przyczyn nieprawidłowości pracy wątroby jest wiele, ale prawdą jest, że za zdecydowaną większość schorzeń tego organu, człowiek odpowiada osobiście. W pierwszej kolejności należy tutaj wspomnieć o stłuszczeniowej chorobie wątroby, na którą choruje coraz więcej osób. Jest ona efektem nieprawidłowej diety, co bezpośrednio prowadzi do otyłości. Do tego często dochodzi cukrzyca i nadciśnienie, które również w znacznym stopniu stłuszczają ten ważny dla życia organ.

Inną niszczącą praktyką jest nadużywanie alkoholu i leków, które często pochłaniane są samowolnie bez uzasadnionej potrzeby. Skłonności do przesady najczęściej występują w przypadku niesterydowych leków przeciwbólowych i antydepresantów, skutkując polekowym zapaleniem wątroby. Natomiast codzienne, wieloletnie używanie mocnych alkoholi może spowodować marskość.

Nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny i przypadkowe kontakty seksualne niosą też niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania wirusowych zapaleń wątroby różnych typów.

Rozpoznanie choroby czasem bywa trudne, bo wątroba, jako słabo unerwiony organ nie boli, jednak w organizmie dają się zauważyć pewnie nieprawidłowości, początkowo kojarzone z innymi schorzeniami. Może to być ogólne rozbicie, ciągła senność, apatia czy też problemy ze strony przewodu pokarmowego.

Większość chorób wątroby może być wyleczalna, trzeba tylko natychmiast zrezygnować z niewłaściwego stylu życia. Odrzucić wszelkie toksyny i wspomóc ten organ w jej codziennej, ciężkiej pracy. Jest wiele suplementów i leków dostępnych bez recepty poprawiających kondycję wątroby. Większość z nich ma w składzie wyciągi z roślin od dawna znanych ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jako, że suplementy te mają w skaldzie substancje naturalne, to używanie ich nie niesie za sobą większego ryzyka, pod warunkiem użycia zalecanych dawek.

Filtry

Katalog

Nowe produkty