Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

METAFEN Dexketoprofen 25 mg 20 tabletek, POLPHARMA

3750241

5909991401542

Polpharma

Produkt nowy

Produkt nie jest dłużej dostępny.

9,90 zł

Oceny i recenzje użytkowników

Nikt jeszcze tego nie ocenił

Darmowa dostawa od 149 zł

Szybka płatność z Przelewy24 i PayU

Dbamy o swoich pacjentów

Więcej informacji


Metafen Dexketoprofen jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).
Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takim jak ból mięśni, bolesne miesiączkowanie, ból zębów.
DZIAŁANIE
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek Metafen Dexketoprofen tabletki jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania, a leczenie należy ograniczyć do okresu występowania objawów.
SPOSÓB UŻYCIA
Dawka leku Metafen Dexketoprofen zależy od typu, ciężkości, stopnia zaawansowania i czasu trwania bólu u pacjenta, zwykle wynosi pół tabletki (12,5 mg) co 4 – 6 godzin lub 1 tabletka (25 mg) co 8 godzin. Jednak nie więcej niż 3 tabletki na dobę (75 mg).

U osób w podeszłym wieku lub z chorobami nerek lub wątroby zaleca się rozpoczynanie leczenia od mniejszej całkowitej dawki dobowej odpowiadającej nie więcej niż 2 tabletkom powlekanym (50 mg).

W przypadku dobrej tolerancji leku Metafen Dexketoprofen u osób w podeszłym wieku tę dawkę początkową można następnie zwiększyć do dawki zalecanej dla ogólnej populacji (75 mg).

W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebna jest szybsza ulga, zaleca się przyjmowanie tabletek na pusty żołądek (co najmniej 30 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku
WAŻNE
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.
SKŁAD
Substancją czynną leku jest deksketoprofen (w postaci deksketoprofenu z trometamolem).
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg deksketoprofenu.
Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna,
karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), glicerolu distearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek
(E 171), makrogol/PEG 400.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909991401542
BLOZ_07 3750241
Podmiot odpowiedzialny
Polpharma
Rynek 36
83-200 Starogard Gdański
Polska

Oceny użytkowników

Bądź pierwszą osobą która oceni ten produkt !

Pytania dotyczące produktu


Masz pytanie? Wyślij je nam, nasi farmaceuci chętnie odpowiedzą.



Pytanie dotyczące produktu

Pola wymagane
Wyślij

Polpharma - informacje o producencie

Polpharma to firma farmaceutyczna o długiej historii i niezwykle bogatej tradycji. Polski producent od wielu lat jest potentatem na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu oraz Azji Centralnej. Trzon oferty firmy stanowią leki na receptę stosowane w lecznictwie zamkniętym. Oprócz tego Polpharma wytwarza i dystrybuuje także leki dostępne bez recepty, suplementy diety, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, wyroby medyczne czy kosmetyki. Działalność polskiego przedsiębiorstwa obejmuje także liczne akcje charytatywne. Polpharma jest również wieloletnim sponsorem klubu koszykarskiego Polpharma Starogard Gdański oraz organizatorem zawodów sportowych.

Logo polpharma