Opublikowany w :"2019"

  • Zacznij ćwiczyć już dziś! Jak przekonać się do sportu i wzmocnić swoje zdrowie?
    Zacznij ćwiczyć już dziś! Jak przekonać się do sportu i wzmocnić swoje zdrowie?
    1245 Wyświetlenia

    Regularna aktywność fizyczna już od dawna uważana jest za cudowne remedium na wiele chorób postępujących wraz ze starzeniem się organizmu. Coraz więcej osób zaczyna systematycznie ćwiczyć nie tylko po to by realizować swoje sportowe cele, ale także by poprawić samopoczucie oraz zdrowie. Jak zatem zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć aktywny tryb życia? Jaki sport wybrać by odnieść największe korzyści?

    Czytaj dalej
  • Przegląd preparatów wspomagających w okresie menopauzy
    Przegląd preparatów wspomagających w okresie menopauzy
    1931 Wyświetlenia

    Menopauza nie zawsze bywa przyjemna, jednak każda kobieta po przekroczeniu pewnego etapu w życiu musi się z nią zmierzyć. Nocne poty, uderzenia gorąca i wrażenie ogólnego rozbicia to tylko niektóre z uciążliwych dolegliwości związanych z klimakterium. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa przegląd preparatów pomocnych przetrwać ten trudny czas dając poczucie komfortu i spokoju.

    Czytaj dalej
  • Pierwsze objawy menopauzy, jak sobie z nią radzić?
    Pierwsze objawy menopauzy, jak sobie z nią radzić?
    1244 Wyświetlenia

    Życie kobiety niezmiennie powiązane jest z rytmem odmierzanym przez zegar biologiczny. W okresie kiedy osiągnie ona wiek między 45, a 55 rokiem życia rozpoczyna się tzw. klimakterium będące procesem fizjologicznym, podczas którego ustaje regularna menstruacja oraz wyraźnie spada poziom estrogenów i progesteronu produkowanych przez jajniki. Zaburzenia homeostazy hormonalnej mogą powodować szereg nieprzyjemnych objawów. Dlatego warto dowiedzieć się o menopauzie jak najwięcej tak, aby dobrze...

    Czytaj dalej
  • Nadciśnienie tętnicze - kompendium wiedzy
    Nadciśnienie tętnicze - kompendium wiedzy
    1229 Wyświetlenia

    Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która w pewnym momencie życia może dotknąć każdego z nas. Ponieważ jest to schorzenie przewlekłe należy mieć na uwadzę to, że nieleczone może prowadzić do groźnych dla zdrowia powikłań. Modyfikując codzienną dietę oraz styl życia możemy zminimalizować ryzyko nadciśnienia, jednak nie zawsze da się go uniknąć. Dlatego warto także znać zasady postępowania z utrzymującą się hipertensją tętniczą.

    Czytaj dalej
  • Dermokosmetyki do skóry trądzikowej
    Dermokosmetyki do skóry trądzikowej
    1211 Wyświetlenia

    Trądzik pospolity to schorzenie wynikające z zaburzenia rogowacenia skóry w obszarze gruczołów łojowych z nadprodukcją łoju. W wyniku tego powstają wągry, wypryski oraz zmiany zapalne na powierzchni skóry przy współistniejącej infekcji Propionibacterium acnes. 

    Czytaj dalej
  • Hemoroidy czyli guzki krwawnicze - co warto o nich wiedzieć?
    Hemoroidy czyli guzki krwawnicze - co warto o nich wiedzieć?
    12831 Wyświetlenia

    Guzki krwawnicze zwane także żylakami odbytu oraz potocznie hemoroidami to dokuczliwy problem, który może dotyczyć nawet połowy populacji dorosłych osób, szczególnie po przekroczeniu 50 roku życia. Na początku bagatelizowane mogą skutecznie napsuć nam krwi przeistaczając się w poważny problem uniemożliwiający normalne codzienne funkcjonowanie. Jak rozwija się choroba hemoroidalna, jakie są jej najbardziej charakterystyczne objawy, oraz najważniejsze - czy da się ją skutecznie leczyć?

    Czytaj dalej
  • Refluks przełyku - czym jest i jak należy go leczyć?
    Refluks przełyku - czym jest i jak należy go leczyć?
    1288 Wyświetlenia

    Choroba refluksowa przełyku dotyka regularnie około 5-10% osób w Polsce i dotyczy w równym stopniu kobiet jak i mężczyzn. Pośpiech i wynikająca z niego nieodpowiednia dieta oraz przewlekły stres są jednymi z głównych przyczyn tego uciążliwego schorzenia, które może mieć groźne powikłania. Jak zatem temu zapobiec oraz leczyć refluks?

    Czytaj dalej
  • Badanie moczu - jak uniknąć błędów przedlaboratoryjnych?
    Badanie moczu - jak uniknąć błędów przedlaboratoryjnych?
    2832 Wyświetlenia

    Coraz większa świadomość zdrowotna pacjentów znajduje swoje odzwierciedlenie w szerokim zakresie dostępnych na rynku badań diagnostycznych. Jednym z najstarszych i najpowszechniejszych z nich jest badanie ogólne moczu będące próbą nieinwazyjną i przyjazną dla pacjenta. Jak w każdym badaniu musimy jednak pamiętać o paru ważnych zasadach, tak aby uniknąć błędów przedlaboratoryjnych obciążających wyniki.

    Czytaj dalej
  • Jak leczyć łuszczycę?
    Jak leczyć łuszczycę?
    2569 Wyświetlenia

    Łuszczyca to powszechna choroba dermatologiczna, która może dotknąć każdego niezależnie od wieku. Mimo że najczęściej jej objawy nie są groźne dla zdrowia, to jednak mogą pogarszać jakość życia, gdyż są przyczyną nieestetycznego wyglądu, fizycznego dyskomfortu i złego samopoczucia. Z tego względu warto szybko reagować po zauważeniu pierwszych symptomów i skorzystać z pomocy lekarza, aby rozpoznał chorobę oraz doradził odpowiedni sposób leczenia.

    Czytaj dalej
  • Jakie mamy rodzaje łuszczycy?
    Jakie mamy rodzaje łuszczycy?
    3929 Wyświetlenia

    Łuszczyca to choroba dermatologiczna o charakterze przewlekłym i nawracającym. Dzieli się na różne rodzaje, rzadziej lub częściej występujące, które różnią się wyglądem i intensywnością zmian skórnych oraz miejscami pojawienia się objawów. Schorzenie można także podzielić na podtypy, które odróżniają się najczęstszą przyczyną i wiekiem zachorowania. Z tego względu warto przed podjęciem terapii skonsultować się z lekarzem w celu rozpoznania typu choroby i dobrania odpowiedniego leczenia.

    Czytaj dalej
  • Co to jest łuszczyca i jakie są jej objawy?
    Co to jest łuszczyca i jakie są jej objawy?
    2205 Wyświetlenia

    Łuszczyca to często występująca niezależnie od płci choroba skóry. Jej przyczyna nie jest do końca znana, jednak wpływ na nią ma szereg różnorodnych czynników. Może pojawić się w każdym wieku, ale najczęściej dotyczy osób w okresie dojrzewania między 50 a 60 rokiem życia. Mimo że jej objawy nie są w większości przypadków groźne dla zdrowia, to mają znaczący wpływ na wygląd i samopoczucie, dlatego warto reagować, widząc pierwsze oznaki.

    Czytaj dalej
  • Orteza - rodzaje, funkcje, zastosowanie
    Orteza - rodzaje, funkcje, zastosowanie
    1600 Wyświetlenia

    Orteza to aparat ortopedyczny, który jest powszechnie stosowany podczas leczenia urazów różnych części ciała. Ten produkt ma zadanie podobne do klasycznego gipsu, który zakładany jest na złamania. Jednak orteza jest o wiele lżejsza i znacznie mniej ogranicza sprawność ruchową pacjenta niż opatrunek gipsowy. Ponadto znajduje ona zastosowanie w stabilizacji stawów, choćby podczas zerwań więzadeł czy odniesienia innych kontuzji. Orteza musi być jednak doskonale dopasowana do konkretnego urazu...

    Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 12 (1 Page)