Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Floractin Elektrolity, 5 saszetek, Novascon

3153641

5903111982638

Novascon Pharmaceuticals

Produkt nowy

Produkt nie jest dłużej dostępny.

4,99 zł

Oceny i recenzje użytkowników

Nikt jeszcze tego nie ocenił

Darmowa dostawa od 149 zł

Szybka płatność z Przelewy24 i PayU

Dbamy o swoich pacjentów

Więcej informacji

Floractin Elektrolity,  5 saszetek, Novascon


Skład

  • glukoza
  • chlorek sodu
  • cytrynian potasu
  • cytrynian sodu
  • aromat pomarańczowy.

Opis

Floractin elektrolity to preparat o zmniejszonej osmolamości, jest także dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Jego skład został opracowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Uzupełnia płyny oraz składniki mineralne w sytuacji zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą pojawić się w organizmie, głównie podczas biegunki i wymiotów.

Przeznaczenie

Produkt obniża ryzyko wystąpienia odwodnienia w przypadku biegunki albo wymiotów. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.

Sposób użycia
W trakcie  pierwszej fazy u dzieci należy podać 75 ml DPN na kg masy ciała w ciągu 4-6 godzin, u osób dorosłych 50 -100 ml DPN na kg masy ciała. Należy też pamiętać, że dodatkowo  w dwóch fazach  podawać 5 -10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach i u dzieci,  i u dorosłych.

W razie wątpliwości związanych z przyjmowaniem produktu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarz może zalecić inny sposób dawkowania preparatu.


Uwagi

Preparat może stanowić zagrożenie, jeśli stosowany  jest bez wskazań lekarza. Nie należy stosować w sytuacji nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Produktu nie  stosować w przypadku niedrożności jelit albo  wstrząsu hemodynamicznego (ani u osób u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu). Produkt nie jest przeznaczony do zastosowania pozajelitowego. Należy przechowywać w temperaturze pokojowej, chronić od światła i wilgoci (Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.)


PKWIU 10.89.19.0
Rodzaj
EAN 5903111982638
BLOZ_07 3153641
Podmiot odpowiedzialny
Novascon Pharmaceuticals
Al. Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa
Polska

Oceny użytkowników

Bądź pierwszą osobą która oceni ten produkt !

Pytania dotyczące produktu


Masz pytanie? Wyślij je nam, nasi farmaceuci chętnie odpowiedzą.



Pytanie dotyczące produktu

Pola wymagane
Wyślij

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Novascon Pharmaceuticals - informacje o producencie

Novascon Pharmaceuticals to międzynarodowa spółka charakteryzująca się bardzo dynamicznym rozwojem. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w dystrybucji leków dostępnych bez recepty oraz suplementów diety nieustannie poszerza portfolio oferowanych produktów. Firma Novascon Pharmaceuticals konsekwentnie realizuje wizję rozwoju wysoką wagę przywiązując do finansowania badań klinicznych oraz laboratoryjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwo cieszy się wiarygodnością oraz zaufaniem oferując preparaty przeznaczone dla osób w różnym wieku - zarówno dzieci jak i dorosłych. Produkcja w firmie odbywa się z wykorzystaniem międzynarodowych norm bezpieczeństwa GMP oraz HACCP.

Logo Novascon Pharmaceuticals