Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Na odporność organizmu dla dzieci

Dzieci są największym skarbem i sensem życia dla rodziców. Niezwykle ważne jest aby dbać o ich harmonijny i prawidłowy rozwój już od wcześniejszych lat dbając zarówno o aspekty fizyczne jak i psychiczne. Suplementy diety, środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz leki przeznaczone dla dzieci pozwolą zabezpieczyć ten newralgiczny moment w życiu naszych pociech.

Jest 137 produktów.

Pokazano 1-42 z 137 pozycji

Aktywne filtry

Energia dla ciała i mózgu na start

Już od najwcześniejszych dni życia niemowlęta karmione są mlekiem pochodzącym od matki. Czasem jednak jej organizm może wytwarzać niewystarczające ilości tego pokarmu. Z pomocą przychodzą mleka modyfikowane oparte najczęściej na mleku krowim. W zależności od etapu rozwoju dziecka dzielą się one na mleka początkowe, mleka następne oraz mleka junior. Dzisiejsze możliwości produkcji i standaryzacji tego typu produktów żywieniowych sprawiają, że mleka modyfikowane są maksymalnie zbliżone pod względem wartości odżywczych oraz minerałów do naturalnego mleka matki. Ich specjalne warianty zapobiegają także kolkom czy zaparciom. W ofercie naszej apteki internetowej znajdują się także inne akcesoria przydatne w karmieniu pociechy jak laktatory, podgrzewacze do mleka, sterylizatory czy butelki o ergonomicznym kształcie. 

Witaminy na optymalny rozwój całego organizmu 

Zrównoważona dieta oparta o piramidę zdrowiego odżywiania to podstawa harmonijnego wzrostu i rozwoju naszej pociechy. Czasem jednak dziecko może cierpieć na niedobory mikro oraz makroskładników. Często przyczyną jest brak apetytu. Warto pamiętać, że podczas dorastania organizm kształtuje się w przyspieszonym tempie. Dotyczy to szczególnie układu kostno-stawowego, który dynamicznie zwiększa swoje rozmiary oraz masę. Kluczową witaminą dla tego układu jest witamina D3 naturalnie syntetyzowana przez nasz organizm pod wpływem działających na skórę promieni słonecznych. Niedobór witaminy D3 w organizmie skutkuje obniżonym wchłanianiem wapnia przez przewód pokarmowy co może skutkować m.in. krzywicą oraz innymi chorobami. 

Syropy i leki w atrakcyjnej formie

Czasy kiedy środki farmaceutyczne kojarzyły się z gorzkimi syropami oraz jałowymi proszkami minęły bezpowrotnie. Obecnie producenci dążą do uatrakcyjnienia formy sprzedawanych produktów. Dlatego możemy być pewni, że dziecko nie wypluje syropu na kaszel w swoim ulubionym smaku. Coraz częściej suplementy diety sprzedawane są także w formie żelek czy musujących pastylek. Oczywiście zawsze należy pamiętać, że wyroby są tylko elementem dobrze zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia, a nie ich substytutem.