Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Tabletki i kapsułki naturalnego pochodzenia

Odpowiednia profilaktyka zdrowotna wymaga regularności. Tabletki i kapsułki to najpowszechniejsza forma wszelkich leków, suplementów diety oraz preparatów prozdrowotnych. Stosowanie odpowiednich dla nas środków pozwoli uporać się z niedoborem witamin czy związków mineralnych oraz poprawi funkcjonowanie poszczególnych układów całego organizmu.

Jest 149 produktów.

Pokazano 1-42 z 149 pozycji

Aktywne filtry

Tabletki na wątrobę

Wątroba jest bardzo ważnym narządem odpowiedzialnym za niezliczoną ilość procesów zachodzących w naszym ciele. Bierze udział m.in. w produkcji licznych białek, umożliwia detoksykację czy wpływa na zachodzące procesy metaboliczne. Niestety często może być nadmiernie obciążona - sprzyja temu zwłaszcza nieprawidłowa dieta i używki takie jak alkohol. Stan naszej wątroby możemy określić laboratoryjnie wykonująć tzw. próby wątrobowe oraz dzięki badaniom obrazowym jak USG. Wspomagająco w celu przyspieszenia regeneracji tkanek wątroby zalecane są preparaty zawierające sylimarynę pozyskiwaną z ostropestu plamistego. Sylimaryna chroni hepatocyty przed toksynami, a także zwiększa ich zdolności do podziałów. Ostropest plamisty może być także wskazany w profilaktyce schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz nerek. Ta roślina z rodziny astrowatych obniża poziom cholesterolu zapobiegając powstawaniu blaszek miażdżycowych. Ponadto wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. 

Ochrona przewodu pokarmowego

Nadkwasota żołądkowa i refluks to dokuczliwy problem, który może nieść ze sobą poważne powikłania zdrowotne. Tabletki i kapsułki na nadkwasotę tworzą na powierzchni śluzówki przewodu pokarmowego warstwę chroniąca enterocyty przed działaniem kwasu. Roślinne produkty wykazują działanie łagodzące i kojące. Mogą być także stosowane profilaktycznie w przypadku podrażnień błony śluzowej (np. w wyniku przewlekłego stosowania leków przeciwpłytkowych). Na wzdęcia polecane są tabletki zawierające kolendrę oraz imbir. Ekstrakty z tych surowców poprawiają perystaltykę przewodu pokarmowego, a także wspomagają utrzymanie fizjologicznej równowagi gazów jelitowych. Prawidłowe wypróżnianie jest warunkowane przez wiele czynników. W przypadku problemów z zaparciami warto wypróbować leki zawierające antranoidy - do najpopularniejszych z nich należą liście senesu. Antranoidy zwiększają zawartość wody w kale co ułatwia wypróżnianie. 

Smukła sylwetka 

Tabletki i kapsułki mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako element naszej codziennej diety. By nie zapomnieć o regularności warto przyjmować je o stałej porze, na przykład w czasie posiłku. Dostępne na rynku produkty na odchudzanie wspomogą redukcję masy ciała i pomogą uzyskać wymarzoną sylwetkę. Suplementy diety mogą zmniejszać wchłanianie substancji odżywczych, przyspieszać spalanie tłuszczu oraz pomagać pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Najpopularniejsze są te, których skład opiera się na naturalnych surowcach pochodzenia roślinnego. Umiarkowany wysiłek fizyczny, właściwie odżywianie oraz suplementacja pozwolą cieszyć Ci się zdrowiem i pięknym wyglądem przez długi czas.