Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Płyny naturalnego pochodzenia

Leki i suplementy diety w postaci płynnej umożliwiają łatwą aplikację i dawkowanie preparatu. W tej kategorii znajdą Państwo produkty pochodzenia naturalnego w postaci płynów: syropów, kropli żołądkowych, kropli do oczu aerozoli oraz soków. Płyny mogą być przeznaczone zarówno do stosowania ogólnoustrojowego jak i miejscowego, również jako profilaktyka zdrowotna.

Jest 111 produktów.

Pokazano 1-42 z 111 pozycji

Aktywne filtry

Układ pokarmowy i wątroba

Właściwa praca żołądka i jelit pozwala na skuteczne pozyskiwanie wartościowych związków z pożywienia. Niekiedy, z powodu stresu, wahań hormonalnych czy niewłaściwej diety dochodzi do zaburzenia perystaltyki i wydzielania soków trawiennych co może skutkować wzdęciami, zgagą czy problemami z wypróżnieniem. Ziołowe preparaty w płynie wspomagają procesy trawienne (ekstrakt z liści mięty czy owoców kminku), chronią błonę śluzową jelit oraz pobudzają ich rytmiczne skurcze. Dbając o układ pokarmowy warto pomyśleć także o wątrobie. Najbardziej popularnym ziołem stosowanym na ten narząd jest ostropest plamisty. Zawarte w ostropeście związki pobudzają podziały komórek wątroby zwiększając jej zdolności regeneracyjne. W przypadku braku łaknienia bądź występowania niestrawności warto wypróbować krople żołądkowe.

Jama ustna, nosowa oraz gardło

Płyny naturalnego pochodzenia doskonale sprawdzają się do stosowania w jamie ustnej oraz nosowej. Preparaty stosowane w stanach zapalnych nosogardzieli wykazują właściwości antyseptyczne i ściągające na błony śluzowe. Oferowane w naszej aptece produkty mogą być wykorzystywane także w krwawieniu dziąseł i stanie zapalnym przyzębia. W stanach zapalnych gardła warto wybrać preparaty zawierające porost islandzki - tworzą one powłokę ochraniającą śluzówkę gardła przed czynnikami drażniącymi. Dodatkowo chronią przed występowaniem męczącego suchego kaszlu i chrypki. Inne środki chroniące śluzówkę mogą być oparte o oleje roślinne o właściwościach poślizgowych. Tego typu preparaty często występują w postaci sprayu co ułatwia ich bezpośrednią aplikację.