Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 219,00 zł

Marka

Marka

Lek

Lek

Naturalnego pochodzenia

Leki, suplementy diety i wyroby medyczne produkowane w oparciu o surowce pochodzenia naturalnego cieszą się coraz większą popularnością na rynku farmaceutycznym. Cenione są szczególnie ze względu na swoje łagodne, ale skuteczne działanie. Preparaty oparte o naturalne składniki z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w codziennej profilaktyce niektórych chorób kompleksowo poprawiając kondycję całego organizmu jak i poszczególnych narządów.

Jest 468 produktów.

Pokazano 1-42 z 468 pozycji

Aktywne filtry

Twoje ciało w symbiozie z naturą

Produkty pochodzenia naturalnego i roślinnego mogą być wykorzystywane w rozmaitych dziedzinach medycyny. Coraz większą popularność zyskują także w dermatologii wchodząc w skład nowoczesnych kosmetyków. Dzięki różnym postaciom jak syropy, płyny, herbatki ziołowe, tabletki, kremy czy proszki z powodzeniem uzupełnią codzienną dietę i profilaktykę zdrowotną. 

Smaczne syropy i ziołowe herbatki

Ziołolecznictwo to dział farmakologii opierający się na surowcach pozyskiwanych z roślin. Jego tradycje sięgają już czasów starożytności i do dziś ma swoje miejsce w kulturze ludowej jak i medycynie tradycyjnej wielu społeczeństw. Polska może poszczycić się znacznym udziałem firm produkujących leki i preparaty ziołowe, a ich składniki często pozyskiwane są z naszych krajowych pól. Zioła pomagają zwalczyć i zapobiec chorobom różnych układów naszego organizmu. Szałwia i senes łagodzą zaburzenia trawienne i wykazują właściwości przeczyszczające dlatego poleca się je osobom borykającym się z dyskomfortem ze strony układu pokarmowego. Mięta pobudza wydalanie moczu, a pokrzywa łagodzi dolegliwości dróg moczowych. Melissa to znany powszechnie surowiec uspokajający dzięki zawartym w niej olejkom eterycznym. Z kolei syropy przeznaczone do rozcieńczania są nie tylko źródłem wartościowych substancji zawartych w owocach, ale także wzbogacone witaminami poprawiającymi odporność organizmu. Dostępne w wielu smakach mogą być chętnie spożywane także przez najmłodszych.

Na problemy z wątrobą

Wątroba to jeden z naszych najbardziej istotnych narządów. Wystarczy wspomnieć, że pełni w naszym ciele kilkaset rozmaitych funkcji. Niestety często może być nadmiernie obciążona, a wręcz zniszczona w wyniku spożywania szkodliwych produktów, toksyn czy nadmiernej ilości alkoholu. Ostropest plamisty to rodzaj rośliny z rodziny astrowatych. Zawiera on sylimarynę - związek ochraniający komórki wątroby przed szkodliwymi czynnikami i pobudzający jej zdolności do regeneracji stymulując podziały hepatocytów i syntezę endogennych białek wątrobowych. Dla osób borykających się z problemami wątrobowymi poleca się także stosowanie wyrobów zawierających czarną rzodkiew. Pobudza ona wydzielanie żółci oczyszczając wątrobę z cholesterolu i bilirubiny. 

Choroby nerek i surowce roślinne

Dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego często należą do tych najbardziej uciążliwych. Medycyna tradycyjna szczególnie poleca stosować w nich ekstrakt z żurawiny. Żurawina pomaga zwalczać infekcje bakteryjne dróg moczowych oraz zapobiega ich nawrotom utrudniając przyleganie bakterii do ścian moczowodu i pęcherza moczowego. Może też przynieść pomoc osobom z założonym cewnikiem. Żurawina redukuje także rozwój i zasiedlanie żołądka przez bakterie Helicobacter uczestniczące w patogenezie wrzodów żołądka.