Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Pielęgnacja dłoni i stóp

Skrajne części ciała - jakimi są dłonie i stopy - należą do najbardziej narażonych na wpływ warunków atmosferycznych. Dlatego należy o nie szczególnie zadbać. Zwłaszcza w sezonie letnim i zimowym polecane jest używanie odpowiednio dobranych preparatów do pielęgnacji dłoni i stóp.

Jest 117 produktów.

Pokazano 1-42 z 117 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja dłoni i stóp to nie tylko ochrona przed szkodliwym wpływem warunków pogodowych, ale także przed urazami mechanicznymi. W przypadku uszkodzeń delikatnego naskórka konieczne jest stosowanie odpowiednich do tego celu kosmetyków. Powinny być przede wszystkim dostosowane do rodzaju oraz wieku skóry. Ponadto bardzo ważny jest poziom nawodnienia oraz stopień zniszczenia naskórka. Spośród wielu dostępnych na rynku łatwo wówczas wybrać właściwy preparat do pielęgnacji dłoni i stóp.

Preparaty do pielęgnacji dłoni i stóp dostępne na rynku

Spośród preparatów przeznaczonych do pielęgnacji dłoni i stóp można wyróżnić dwa główne rodzaje - kosmetyki oraz produkty medyczne. Pierwsza grupa to przede wszystkim środki do ochrony, nawilżania oraz wygładzania naskórka o działaniu miejscowym. Wnikają zwykle tylko w powierzchowne warstwy. Kosmetyki mają działanie bardziej kompleksowe i często jeden łączy w sobie kilka funkcji. Natomiast wyroby medyczne mają za zadanie regenerację oraz leczenie problemów skórnych dłoni i stóp. Mają zdecydowanie głębsze działanie i wnikają do środka skóry. Ponadto są bardziej skoncentrowane na konkretnym problemie np. grzybicy skóry i paznokci, zrogowaceniach naskórka, pęknięciach i mikrouszkodzeniach.

Na rynku dostępne są takie rodzaje preparatów do pielęgnacji dłoni i stóp jak: żele, kremy, maści, serum, płyny o działaniu złuszczającym, nawilżającym, regenerującym, mydła lub pianki antybakteryjne i myjące, maski i skarpety złuszczające, zasypki, spraye i dezodoranty chłodzące, antyperspiranty czy odświeżające, lakiery do paznokci wzmacniające, regenerujące i utwardzające płytkę.

Jak wybrać najlepsze preparaty do pielęgnacji dłoni i stóp?

Wybierając najbardziej skuteczny preparat do pielęgnacji dłoni i stóp przede wszystkim należy dostosować go do rodzaju skóry (sucha, mieszana, ze skłonnością do podrażnień, alergiczna itd.) oraz potrzebnego działania (np. nawilżenie, regeneracja, złuszczenie naskórka). Niezwykle istotne jest, by produkty zawierały naturalne składniki, najlepiej bez sztucznych barwników i aromatów.

Pozytywne działanie dla utrzymania zdrowego wyglądu i pielęgnacji dłoni i stóp wykazują produkty zawierające wyciągi z takich roślin jak aloes, korzeń imbiru czy cytrusy, bogate w witaminę A oraz d-pantenol, alantoinę i kwas glikolowy (AHA).