Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Preparaty, leki na zaparcia

Zaparcia to wyjątkowo dokuczliwa dolegliwość, która dotknąć może każdego, niezależnie od wieku. Na trudności w wypróżnianiu wpływają głównie niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej. I choć dolegliwość ta jest jednym z powszechniejszych zaburzeń układu pokarmowego to wiele osób w dalszym ciągu nie wie, jak sobie z nią radzić.

Zaparcia uznawane są za dolegliwość cywilizacyjną, ponieważ dotykają niemal 30% całej populacji. Za ich powstawanie odpowiedzialne jest spowolnienie perystaltycznych ruchów jelit, które przyczyniają się do zalegania mas kałowych w obrębie jelita grubego. Za ich powstawanie odpowiada dieta ubogo resztkowa, przyjmowanie niewystarczającej ilości płynów, siedzący tryb życia, a także niektóre leki. Dlatego w celu ich wyeliminowania należy w pierwszej kolejności zmienić codzienne nawyki, tak by usprawnić funkcjonowanie organizmu.

Jak wspomóc walkę z zaparciami?

Choć zmiany codziennych nawyków stanowią kluczowy element walki z zaparciami to warto sięgnąć po specjalne preparaty, które pozwolą szybko uporać się z nieprzyjemną dolegliwością. Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty, które w skuteczny sposób rozbijają masy kałowe zalegające w jelitach, pozwalając tym samym szybko pozbyć się zaparć. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza, że nieleczone zaparcia mogą prowadzić do powstawania hemoroidów, które następnie sprzyjają rozwojowi zaparć.

Po jakie preparaty sięgać aby pozbyć się zaparć?

W zależności od stopnia nasilenia zaparć należy dobrać odpowiednie środki do ich zwalczania. W przypadku niewielkich trudności z wypróżnianiem warto wybrać preparaty ziołowe, które pobudzą jelita. Jednakże w przypadku długotrwałych zaparć konieczna może się okazać wizyta u lekarza, który zaproponuje odpowiednie leki, które pozwolą skutecznie uporać się z nieprzyjemną dolegliwością. Należy przy tym pamiętać, iż w celu pełnej skuteczności kuracji konieczne jest wdrożenie odpowiednich zmian w codziennych nawykach poprzez stosowanie diety bogatoresztkowej, dostarczanie odpowiedniej ilości płynów oraz zwiększenie aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Filtry

Katalog

Nowe produkty