Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Produkty Philips

Globalny koncern Philips to obecnie jeden z największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Przedsiębiorstwo działa w różnych obszarach biznesowych, wśród których można wyróżnić także ofertę produktów wykorzystywanych w nowoczesnej terapii powszechnych schorzeń. Spółka dzieli się tym samym na poszczególne działy: Philips Consumer Lifestyle, Philips Lighting oraz Philips Healthcare. Marka ta również w Polsce obecna jest od wielu lat.

Philips - globalny zasięg i możliwości 


Początki działalności przedsiębiorstwa Philips sięgają jeszcze końcówki XIX wieku. Marka została powołana do istnienia Gerarda Philipsa wraz z jego ojcem Frederikiem. Przedsiębiorstwo początkowo wytwarzało żarówki z rdzeniem węglowym oraz produkty elektroniczne w swoim zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w holenderskim Eindhoven. Obecnie w fabryce tej mieści się muzeum przybliżające długoletnią działalność firmy. W dwudziestoleciu międzywojennym koncern Philips rozszerzył swoją ofertę o także o inne produkty, była to np. wprowadzona w 1939 roku golarka elektryczna. Wtedy to też rozpoczęła się działalność Philips w naszym kraju. Początkowo firma była jednym z udziałowców polsko-holenderskiej Fabryki Lampek Elektrycznych. W 1928 roku powstała jednak oficjalna filia Philips w Polsce produkująca początkowo lampy elektronowe, a od 1930 roku również radioodbiorniki. W grudniu 1930 roku ówczesny prezydent II RP Ignacy Mościcki wraz z prezesem firmy Antonem Philipsem dokonali otwarcia zakładu produkcji lamp i żarówek w Warszawie. Po zajęciu Polski przez okupantów zakłady Philips przeszły w ręce Niemców. Warszawska fabryka Philipsa była jednak ośrodkiem, który w sposób zorganizowany walczył z okupantem. Uznaniem za zasługi holenderskiego zarządu wobec polskich pracowników było przyznanie Srebrnego Krzyża Zasługi z Mieczami dla dyrektora Arie Krijgsmana oraz Krzyżów Powstańczych dla dyrektorów Petrusa van der Weide i Friderika Walterscheida w 1995 roku. Po wojnie obecność holenderskiego producenta w Polsce była bardzo utrudniona przez zachodzące upaństwowienie produkcji. Philips posiadał jednak w naszym kraju swoje biuro przedstawicielskie. Po okresie zawirowań politycznych działalność producenta w Polsce została wznowiona w latach 80-tych.


Zmiany po okresie transformacji ustrojowej utworzyły możliwość na ponowne otwarcie zakładów Philips na polskich ziemiach. Holenderskie przedsiębiorstwo podjęło stanowcze kroki przejmując większościowy pakiet akcji zakładów Polam-Piła. Jednocześnie otworzyło swoje przedstawicielstwo handlowe w Warszawie co znacznie usprawniło przebieg procesów marketingowych. Dziś Philips jest jednym z największych polskich eksporterów notując wyniki finansowe rzędu 900 milionów euro rocznie. W spółkach przynależnych firmie zatrudnionych jest około 5 tysięcy pracowników, a sam koncern jest jednym z największych inwestorów w Polsce wydatnie przyczyniając się do kształtowania gospodarki naszego kraju. Oferta produktów marki obejmuje elektronikę wykorzystywaną w różnych dziedzinach życia, są to również specjalistyczne sprzęty używane w terapii przewlekłych schorzeń oraz aparatura do diagnostyki. To właśnie stale zwiększający się udział w rynku produktów medycznych jest jednym z najważniejszych celów działalności Philips w przyszłości w związku ze zmieniającym się kształtem demograficznym europejskiego społeczeństwa. Z działalnością Philips wiąże się również pewna ciekawostka - w 1913 roku firma powołała Philips Sport Vereniging - klub sportowy zrzeszający jej pracowników. Dziś klub ten znany pod nazwą PSV Eindhoven jest jednym z czołowych zespołów piłkarskich w Holandii. Więcej

Nowe produkty

Najczęściej kupowane

Najnowsze wpisy